Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga

Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński – udzielił nam duchowego wsparcia, pobłogosławił i wspierał duchowo oraz poradami podczas trwania Pielgrzymki.

 

Ks. Łukasz M. Kadziński

Przewodnik Pielgrzymki – „Primus motor” wszelkich naszych poczynań, „Komendant” naszej drużyny.

 

Paweł Michał Zalewski

„Dyrektor Pielgrzymki” – inicjator i pomysłodawca, „duchowy syn św. Józefa”, skarbnik Pielgrzymki; ojciec jednego syna i… 3 córek, oczekuje narodzin kolejnego dziecka.

 

Jakub Sawicki

„Człowiek od wszystkiego” – podlegają mu służby medyczne, kwatermistrzowskie, porządkowe, transportowe; ojciec 3 dzieci.

 

Krzysztof Luks

„Siła spokoju” – wsparcie techniczne i transportowe. Najsprawniej działa w duecie z Jakubem – na zasadzie „ogień i woda”; ojciec 5 dzieci.

 

Marcin „Perła” Perłowski

„Pan z tubą” – odpowiedzialny za teksty rozważań, konferencji, za modlitwy i śpiew, kolejny niezastąpialny człowiek.

 

Janek Rybczyk

najmłodszy uczestnik Pielgrzymki – uczynny, ufny i pomocny – przypominał nam, dla kogo mamy się zmieniać na lepsze.

 

Cezary Donat

zwany „Dobrym” – chętny, pomocny, uczynny – tylko czasem przeżywa kryzys i wtedy musi się starać, by wrócić znów do swojej renomy. Pod jego dłońmi zmęczone mięśnie i kręgosłupy wracały do formy; ma córkę.

 

Ludwik Zdaniuk

niestrudzony „Porządkowy” – niewiele mówi, ale wiele przemyśliwuje. Czasem wyraża różne swoje wątpliwości, ale robi to bardzo taktownie.

 

Maciej „Morah” Morawski

zwany też „Leśnikiem” – kompan dla każdego: rozśmieszy, zagada, ułoży wierszyk – a wewnętrznie survivalowiec, który jednakże rzadko ujawnia swoje talenty. Kiedy zbliża się „druga połowa”, nagle staje się bardzo poważny (by nie rzec – smutny); ojciec 4 dzieci.

 

Tomasz Pilaciński

„Kontemplatyk” – głównie milczy, lekko się uśmiecha. Musi dużo myśleć, bo na mądrej głowie włos się nie trzyma. Jak coś trzeba, zrobi wszystko i wszystko umie – tylko trzeba powiedzieć, bo sam nie zauważy; ojciec 4 dzieci.

 

Michał Kulik

„Nieśmiały” – tak by się wydawało z pozoru. W rzeczywistości „maratończyk”, trener, ratownik. Czasem, by nas nie zawstydzać, też mówił, że jest zmęczony; ojciec 2 dzieci.

 

Dołączyli w trakcie:

 

 

Marcin Wodziński

– chodząca „Encyklopedia” Powszechna
– w każdej chwili gotów jest na wykład z historii, polityki, socjologii, czy teologii. Polecany dla pragnących nabyć wiedzy podczas Pielgrzymki; ojciec 3 dzieci.

 

Krzysztof „Chwedor” Chwedorczuk

– u nas „gościnnie”
– Globtrotter – odwiedził nas pomiędzy wyprawami w Wysokie Tatry, Alpy, Fogarasze, Bajkał…A jest szansa, że zostanie u nas na stałe… Szczególnie, że właśnie został Tatą.