Będąc w Polsce, Jego Eminencja Raymond Leo Kardynał Burke pobłogosławił dzieło Pielgrzymki Męskiej z Jasnej Góry do Kalisza oraz powstałe przy niej Bractwo Świętego Józefa.


Jego Eminencja przyjechał do Polski, aby poprowadzić rekolekcje dla kapłanów w Licheniu. 23 kwietnia, zaraz po przylocie, złożył wizytę w siedzibie Fundacji Maximilianum w Kaskach k/Niepokalanowa, gdzie spotkał się z zaprzyjaźnionymi rodzinami.

Podczas spotkania Jego Eminencja pobłogosławił dzieło Pielgrzymki oraz powstałe przy niej Bractwo Świętego Józefa wraz ze złożeniem okolicznościowego podpisu. Ksiądz Kardynał był żywo zainteresowany Pielgrzymką już podczas wrześniowego spotkania z rodzinami związanymi z Fundacją w Rzymie. Wtedy to obejrzał prezentację zdjęciową z tego wydarzenia. Rozmawiając z organizatorami, Jego Eminencja potwierdził, że Pielgrzymka do św. Józefa jest dobrym dziełem, które należy rozwijać.

Ksiądz Kardynał wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest formacja mężczyzn. Dlatego Jego Eminencja już teraz wyraził chęć poprowadzenia w Polsce rekolekcji dla mężczyzn. Szczegóły tego wydarzenia podane zostaną we właściwym czasie.
rlb